Masz dość codziennego zmywania podłogi mopem? Zastanawiasz się nad zakupem sprzętu, dzięki któremu posadzki w Twoim domu będą lśnić czystością, a Ty nie włożysz w sprzątanie zbyt wiele wysiłku? Jeśli tak, doskonałym rozwiązaniem może okazać się inteligentny robot do odkurzania i mycia podłóg. Sprawdź, czym charakteryzują się tego rodzaju urządzenia i dowiedz się, jak wybrać model, który sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom.

W jaki sposób działa robot myjący podłogę?

Czasy, w których do zmywania posadzek służyły głównie tradycyjne mopy sznurkowe z wyciskarką, powoli odchodzą w niepamięć. Ich miejsce coraz częściej zajmują innowacyjne roboty odkurzająco-mopujące, które z powodzeniem mogą zastąpić nie tylko szczotkę do szorowania, ale nawet odkurzacz. Te nowoczesne urządzenia ułatwiają utrzymanie higienicznej czystości w domu, czyszcząc zaschnięte plamy, zbierając włosy i skutecznie eliminując bakterie. Najlepsze roboty sprzątające są w stanie dotrzeć praktycznie do każdej części mieszkania, omijając przy tym przeszkody pokroju kabli, zabawek, czy innych przedmiotów.

Zanim podejmiesz decyzję, jaki robot myjący podłogę wybrać, warto nieco bliżej przyjrzeć się jego działaniu. Tego typu sprzęt zwykle jest mniejszy od odkurzacza, ma zasilanie za pomocą akumulatora i szereg wbudowanych czujników. Dzięki kompaktowej budowie jest w stanie wjechać pod łóżko, czy szafę. Robot mopujący zwykle może zaoferować dwa podstawowe tryby pracy:

  • na mokro – w tym przypadku urządzenie porusza się w przód i w tył, zmywając posadzkę przy użyciu odpowiedniej ilości wody i detergentu,
  • na sucho – ta opcja polega natomiast głównie na zamiataniu kurzu i pyłu oraz polerowaniu nawierzchni.

Czym kierować się przy wyborze robota do mycia podłóg?

Dokonując zakupu tego typu urządzenia, na pewno musisz mieć na uwadze metraż swojego mieszkania oraz częstotliwość, z jaką zamierzasz sprzątać. Ponadto, wybierając robot do mycia podłogi, koniecznie zapoznaj się wcześniej z parametrami technicznymi sprzętu takimi jak:

  • czas ładowania akumulatora,
  • tryby pracy,
  • rodzaj czujników,
  • pojemność,
  • regulacja siły ssącej,
  • poziom wytwarzanego hałasu.

Robot do odkurzania i mycia podłóg jest stosunkowo drogim urządzeniem, jednak na rynku pojawia się coraz więcej różnorodnych modeli, dlatego jest w czym wybierać. Jednym z nich jest hybrydowy robot odkurzająco-mopujący COBBO Camera Navigation CF11, który łączy w sobie funkcję odkurzania oraz mopowania. Dzięki kompleksowemu oprogramowaniu, w jakie został wyposażony, skutecznie eliminuje kurz i wszelkie zanieczyszczenia, bez trudu odnajdując się nawet w niedużych i wąskich przestrzeniach. To, co jeszcze wyróżnia ten nowatorski sprzęt, to wbudowana kamera, za której pomocą maszyna samodzielnie rozpoznaje setki obiektów, dostrzegając wszystkie ściany, sufity oraz różne przeszkody. Dzięki wyposażeniu w zestaw czujników, w tym między innymi w czujnik uskoku podłoża i schodów, ten inteligentny robot sprzątający sprawdzi się nie tylko w pomieszczeniach z dużą ilością mebli, czy zabawek. Będzie też doskonałym wyborem do kilkupoziomowego domu, czy mieszkania.

Robot z funkcją mopowania – czy rzeczywiście warto w niego zainwestować?

Nie da się ukryć, że konwencjonalne zmywanie podłóg nie należy do najprzyjemniejszych czystości. Profesjonalny robot do odkurzania i mycia wydaje się idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie przepada za sprzątaniem, a chce utrzymać posadzki w nienagannej czystości. W tego typu urządzenie na pewno warto zainwestować, kiedy masz małe dzieci, które często bawią się na podłodze. Wystarczy, że włączysz robot mopujący i wybierzesz odpowiedni tryb pracy, a maszyna w ciągu kilku chwil wyczyści za Ciebie parkiet, płytki, czy panele.

Podsumowanie

Nowoczesne roboty myjące i odkurzające oferują wysoki komfort i szereg zaawansowanych rozwiązań, pozwalając zachować podłogi w nieskazitelnej czystości. Jeśli wciąż nie wiesz, jakie urządzenie wybrać, z pomocą mogą Ci przyjść prezentacje domowe robotów sprzątających. Korzystając z takiej usługi dostępnej w sklepie Cobbo.pl, będziesz mógł na żywo zobaczyć, jak działa robot mopujący i przekonać się o jego skuteczności.