zadzwon(4).png
  • Najlepsze roboty do mycia okien

 

Doskonale wiemy, że mycie okien nie należy do ulubionych zajęć, które trzeba wykonać w domu. A co jeśli istnieje urządzenie, które potrafi zrobić to za nas? Tak właśnie powstały roboty to mycia okien. Te niezwykle funkcjonalne, zaawansowane technologicznie urządzenia z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę i raz na zawsze zapomnisz o ręcznym, trudnym czyszczeniu. Na rynku są dostępne również inne urządzenia do mycia okien, ale to właśnie roboty do mycia szyb podbiły serca wielu użytkowników.

 

Co najważniejsze – roboty myjące okna potrafią robić to doskonale, nie pozostawiając przy tym żadnych smug. Krótko mówiąc, roboty do okien łączą w sobie skuteczność działania, prostotę w obsłudze i wielofunkcyjne zastosowanie.

Dobry robot myjący okna

Czym charakteryzuje się dobry robot czyszczący okna? Jest efektywny i cichy, a do tego umożliwia pracę na różnych powierzchniach, niekoniecznie na oknach. A w jaki sposób pracuje? Silnik próżniowy sprawia, że robot do mycia okien jest zdolny przykleić się do powierzchni szyby, radząc sobie nawet z prawem grawitacji. Czyszczenie okien, zwłaszcza na wysokościach, wiąże się z ryzykiem nieszczęśliwego wypadku i wymaga sprawności fizycznej. Robot myjący okna sam wspina się na szczyt czyszczonej powierzchni, również okien dachowych i kończy pracę w jego dolnej części.

Dzięki swojej budowie, roboty do mycia szyb skutecznie usuwają zarówno zanieczyszczenie powstałe pod wpływem czynników atmosferycznych, jak i cięższe zabrudzenia. Nadają się również do czyszczenia okien z osadów smogowych, co sprawia, że są idealnym wyposażeniem domów mieszkańców większych miast. Wyposażony w najwyższej jakości ściereczki z mikrofibry robot do okien, zapewnia doskonałe rezultaty. Wystarczy je odpowiednio zwilżyć, a resztę wykona za Ciebie automatyczna myjka do okien.

Najnowsze roboty do mycia okien

Technologia pozwoliła udoskonalić roboty myjące okna o nowe rozwiązania, które istotnie ułatwiają pracę z urządzeniem, zwiększają ich skuteczność i oferują nowe funkcje. Jedną z podstawowych technologii jest możliwość automatycznego spryskiwania. Roboty do okien korzystające z tego systemu, posiadają wbudowany zbiorniczek na płyn i dyszę, która spryskuje przed robotem dawkę płynu, który dowilża ściereczki i rozpuszcza plamy.

To nie wszystko – roboty czyszczące okna posiadają bardzo często własne aplikacje, gdzie można zmieniać intensywność spryskiwania, w zależności od czyszczonej powierzchni. Wszystko po to, aby zapewnić jak największą skuteczność mycia, zachowując idealny efekt bez smug.

Roboty do mycia szyb i nie tylko

Pomimo iż roboty do mycia okien zostały stworzone do czyszczenia tego rodzaju powierzchni, można je wykorzystywać na inne sposoby. Balustrady, kabiny prysznicowe, płytkie kafelki i lustra nie stanowią większego wyzwania. Robot myjący okna jest przystosowany do mycia powierzchni płaskich, więc bez trudu poradzi sobie w innych miejscach domu. Jedynym warunkiem jest zachowanie prostopadłej, płaskiej powierzchni, na której silnik próżniowy będzie dobrze pracował i nie przyjmował powietrza z zewnątrz, przez szczeliny w miejscu jego pracy. W ten sposób, robot do mycia okien to wielofunkcyjne urządzenie, które wyczyści zabrudzone powierzchnie do czysta, bez żadnych smug.

Bez-nazwy-1(5).png