W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się wieloczynnościowe roboty kuchenne, które doskonale spełniają swoją funkcję nie tylko podczas gotowania, ale i pieczenia ciast. Wiele osób decyduje się też na zakup wyciskarki do soków, która pozwala na samodzielne przygotowywanie owocowo-warzywnych koktajli. W dzisiejszym wpisie sprawdzamy, czy warto kupić takie urządzenie i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Wyciskarka do soków – w czym tkwi jej fenomen?

Nie da się ukryć, że sklepowe soki w kartonach i butelkach to produkty bardzo często przepełnione różnego rodzaju barwnikami, konserwantami oraz aromatami. Na szczęście dzisiaj idealny napój z owoców lub warzyw możesz przyrządzić we własnym domowym zaciszu. Taką możliwość daje wolnoobrotowa wyciskarka, która stała się absolutnym hitem na rynku. Wprawdzie w funkcję sokowników wyposażonych jest wiele nowoczesnych robotów kuchennych, jednak zazwyczaj tego typu urządzenia pozwalają na przygotowywanie napojów z owoców miękkich. Sprzęt do soków doskonale radzi sobie zarówno z owocami, jak i nawet twardymi warzywami, pozostawiając przy tym minimalną ilość odpadów. Nic więc dziwnego, że automaty wyciskające szturmem podbiły serca miłośników zdrowego odżywiania i coraz częściej pojawiają się w naszych kuchniach.

Dlaczego wyciskarka jest lepszym wyborem niż sokowirówka?

Kluczowym pojęciem pozwalającym zrozumieć mechanizm działania wyciskarek jest słowo „wolnoobrotowa”. Automaty wyciskające to nic innego jak roboty kuchenne pracujące na wyjątkowo niskich obrotach. Dzięki bardzo wolnemu ruchowi pozwalają przygotować koktajl idealny zarówno pod względem odżywczym, jak i smakowym. Co więcej, podczas mielenia i zgniatania produktów nie dochodzi do podwyższenia temperatury. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko w niskiej temperaturze soki zachowują w swoim składzie wszystkie najcenniejsze witaminy, minerały oraz enzymy niemalże w 100%. Sokowirówki pracują o wiele szybciej, gdyż są maszynami szybkoobrotowymi. Wytworzony przy ich użyciu napój jest nie tylko silnie napowietrzony, ale też wcześniej ulega rozwarstwieniu i zawiera mniej pożywnych składników.

Jak wybrać idealną wyciskarkę wolnoobrotową?

Decydując się na kupno automatu do wyciskania soków, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Należą do nich:

  • moc urządzenia – jest ona istotna, zwłaszcza jeśli zamierzasz przygotowywać napoje z twardych owoców i warzyw,
  • funkcjonalność – wysokiej klasy maszyna pozwoli Ci wycisnąć sok z wielu różnych produktów,
  • zawartość zestawu – to co oferuje producent wraz z wyciskarką, jest dość ważne, gdyż nabywanie oddzielnych dodatków może okazać się kosztowne.

Jeśli Twojemu organizmowi brakuje witamin i minerałów, kupno wyciskarki wolnoobrotowej to świetna decyzja. Pijąc świeże koktajle owocowo-warzywne nie tylko uzupełnisz niedobory, ale także wzmocnisz swój układ immunologiczny i przywrócisz organizmowi odpowiednią równowagę. Chcąc zacząć przygodę z przygotowywaniem pełnowartościowych soków w domowym zaciszu, z pomocą przyjdzie Ci automat wyciskający COBBO s5000. Dzięki temu, że pracuje na zasadzie powolnego wyciskania, pozwala na wydobycie najcenniejszych składników odżywczych z owoców, warzyw, a nawet z ziół. To, co jeszcze jest atutem tego urządzenia, to maksymalnie cicha praca oraz łatwe czyszczenie – poszczególne części można bezpiecznie myć w zmywarce.

Podsumowanie

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrej jakości wyciskarki wolnoobrotowej do soków, warto odwiedzić sklep internetowy Cobbo.pl. Poza tym, że znajdziesz tam duży wybór automatów wyciskających i wielofunkcyjnych robotów kuchennych, możesz też zamówić usługę profesjonalnej prezentacji produktu w swoim domu. Dzięki temu nie tylko przekonasz się, w jaki sposób działa wyciskarka, ale poznasz wszystkie jej najważniejsze funkcjonalności. Zaznajomienie się z takim sprzętem to pierwszy krok do zdrowego i świadomego stylu życia!