Do najbardziej nielubianych obowiązków domowych zalicza się mycie szyb. Nie da się ukryć, że wypolerowanie ich na błysk stanowi nie lada wyzwanie, któremu nie każdy jest w stanie podołać. Jeśli i Ty nie przepadasz za tego rodzaju czynnością, to może Cię w niej wyręczyć nowoczesny robot do mycia okien. Sprawdź, jak działają tego typu urządzenia i na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Czym dokładnie jest i jak działa robot myjący okna?

Na pierwszy rzut oka wygląda niepozornie, ale to, co potrafi, z całą pewnością Cię zaskoczy. Inteligentny robot do mycia szyb, bo o nim mowa, to zaawansowany technologicznie sprzęt, który jest w stanie precyzyjnie wyczyścić okno bez smug, zarysowań i nieestetycznych śladów. To, co jest jego cechą charakterystyczną, to wbudowany silnik próżniowy z głowicą czyszczącą, dzięki któremu maszyna bezproblemowo utrzymuje się na tafli. Tego typu automaty są również wyposażane w układ podtrzymywania zasilania, dlatego nie musisz obawiać się, że urządzenie spadnie z okna w sytuacji, kiedy niespodziewanie zabraknie energii elektrycznej. Dzięki temu może bezpiecznie pracować nawet na dużych wysokościach.

Automatyczne roboty do mycia okien mają to do siebie, że działają nie tylko na wielu szklanych powierzchniach. Możesz ich z powodzeniem używać także na:

  • płytkach ceramicznych,
  • gładkich ścianach,
  • stołach,
  • blatach itp.

Jak znaleźć dobry i tani robot do mycia okien?

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń przeznaczonych do usuwania zabrudzeń z szyb. Przyglądając się rozwiązaniom oferowanym przez producentów, warto mieć na uwadze przede wszystkim kwestie techniczne. Kluczowe parametry, których nie możesz pominąć przy zakupie robota do mycia okien to między innymi:

  • moc silnika,
  • sposób zasilania,
  • tryby pracy,
  • poziom generowanego hałasu,
  • bezpieczeństwo.

W pierwszej kolejności dobrze jest przyjrzeć się mocy urządzenia. Im będzie wyższa, tym sprzęt lepiej poradzi sobie z wszelkimi nieczystościami na szklanej powierzchni. Nie bez znaczenia są także programy pracy, dzięki którym będziesz mógł np. zdalnie sterować automatem za pomocą pilota, czy włączyć tryb umożliwiający czyszczenie prawostronne.

Jeśli szukasz urządzenia z atrakcyjnej półki cenowej, rozsądnym rozwiązaniem może być robot myjący okna COBBO e3, który poruszając się za pomocą dwóch kół, skutecznie wyczyści każdą szklaną powierzchnię. Urządzenie to wyróżnia się Al-inteligentną technologią obliczania ścieżki, algorytmem sterowania zapobiegającemu upadkowi oraz funkcją automatycznego wykrywania krawędzi okna. W podobnej cenie można nabyć robot czyszczący COBBO i3, który poza tym, że działa na wielu gładkich podłożach, może być obsługiwany ręcznie z dołączonego do zestawu pilota zdalnego sterowania.

Robot do mycia szyb – czy rzeczywiście jest mi niezbędny?

Dla wielu osób nowatorskie urządzenia myjące okna tak samo, jak roboty odkurzające i sprzątające podłogi, wciąż pozostają jedynie nowinką technologiczną. Na szczęście ich ceny są coraz bardziej przystępne, dlatego przypuszcza się, że w niedalekiej przyszłości będą gościć w większości domów i mieszkań. Warto pamiętać, że dobry robot do mycia okien może Cię wyręczyć nie tylko w czyszczeniu szyb. Możesz go również używać do polerowania kafelków w kuchni i łazience, czy do eliminowania zanieczyszczeń z powierzchni kabiny prysznicowej. Tego typu urządzenie odciąży Cię w niektórych obowiązkach związanych ze sprzątaniem, doskonale spełniając swoją funkcję zarówno w domu, jak i w biurze.

Podsumowanie

Nowoczesne roboty do mycia szyb działają na wielu szklanych podłożach, pracując z niezwykłą precyzją i w żaden sposób nie uszkadzając powierzchni. Decydując się na zakup tego inteligentnego urządzenia, warto mieć na uwadze nie tylko moc silnika, czy sposób zasilania. Równie istotne znaczenie ma jakość zastosowanych materiałów i wbudowane funkcje. Wybierając robot myjący okna w sklepie internetowym Cobbo.pl, możesz mieć pewność, że do Twoich rąk trafi najlepsza maszyna sprzątająca, łatwa w obsłudze oraz w pełni bezpieczna w użytkowaniu.