Na rynku od pewnego czasu pojawia się coraz więcej różnego rodzaju automatycznych robotów odkurzających i myjących podłogę. Te sprytne urządzenia mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjny odkurzacz, pomagając utrzymać ład i porządek w mieszkaniu. Sprawdź, w jaki sposób działają inteligentne roboty sprzątające, a także, czym kierować się przy ich zakupie.

Czym dokładnie jest i jak działa robot sprzątający?

Odkurzanie jest jedną z mniej lubianych czynności domowych. Jeśli należysz do osób, które nie przepadają za regularnym sprzątaniem z odkurzaczem, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W codziennym utrzymaniu porządku w domu może pomóc Ci automatyczny robot sprzątający. Dzięki niemu tradycyjny odkurzacz będziesz uruchamiać zaledwie kilka razy w miesiącu! To nowatorskie urządzenie AGD bardzo dobrze czyści wszelkiego rodzaju dywany, panele, parkiety, chodniki, płytki ceramiczne itp. Skutecznie usunie kurz, piasek i inne zanieczyszczenia. Dzięki wbudowanej kamerze robot odkurzający nie tylko samodzielnie rozpoznaje setki obiektów, ale także dokładnie widzi wszelkie przeszkody. Ponadto zapamiętuje mapę pomieszczenia już po pierwszym użyciu.

Najlepszy robot sprzątający – jak go wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup inteligentnego robota sprzątającego, warto wiedzieć, na jakie parametry trzeba zwrócić szczególną uwagę. Chcąc mieć pewność, że do Twojego domu trafi urządzenie, które będzie działać bez zarzutu, dobrze jest wziąć pod lupę przede wszystkim:

 • moc silnika,
 • pojemność akumulatora,
 • czas pracy bezprzewodowej,
 • czujniki ruchu,
 • siłę ssania,
 • nawigację.

Jeśli zależy Ci na sprzęcie dobrej jakości, Twój wybór może paść na profesjonalny robot odkurzająco-mopujący COBBO Camera Navigation CF11. To innowacyjne urządzenie doskonale sprawdzi się nie tylko do mopowania podłogi, ale także do odkurzania, intensywnego czyszczenia, sprzątania miejscowego oraz polerowania posadzki. Został wyposażony w wysokowydajny bezszczotkowy silnik japońskiej marki NIDEC. Do tego znajduje się w nim kilka różnorodnych czujników:

 • przeszkód,
 • odległości,
 • antykolizyjny,
 • uskoku podłoża,
 • schodów,
 • przeciążenia,
 • wkręcania się frędzli i przewodów.

Dzięki opcji zdalnej aktualizacji oprogramowania robot sprzątający COBBO Camera Navigation CF11 samodzielnie pobiera najnowsze uaktualnienia zgodnie z postępem technologicznym.

Co jeszcze potrafi inteligentny robot sprzątający?

Automatyczne roboty są przeznaczone nie tylko do odkurzania i mopowania podłóg. Coraz większą popularnością cieszą się też urządzenia dedykowane do mycia okien, które również ułatwiają utrzymanie porządku w domu. Doskonałym przykładem takiego sprzętu jest, chociażby, robot czyszczący COBBO i3. Działa na wielu szklanych powierzchniach, a także na kafelkach, gładkich ścianach oraz stołach. To, co go wyróżnia, to:

 • nowatorska technologia obliczania ścieżki,
 • możliwość obsługiwania z pilota zdalnego sterowania,
 • wbudowany silnik próżniowy, który skutecznie zasysa powietrze i z łatwością utrzymuje się na szklanej tafli.

Jeśli interesuje Cię niezawodne urządzenie do mycia szyb, zwróć uwagę na inteligentny robot czyszczący COBBO e3 ze wbudowanym UPS – układem zatrzymania zasilania. Ten model dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym oferuje kilka automatycznych programów umożliwiających perfekcyjne czyszczenie okna w domu, mieszkaniu, czy biurze. Co więcej, skutecznie przeciwdziała upadkowi sprzętu z okna, nawet w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej.

Podsumowanie

Wysokiej jakości roboty odkurzające, czy myjące okna stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią sprzątać. Dzięki wbudowanej kamerze oraz nowoczesnym czujnikom są w stanie skutecznie zebrać brud z dywanu, wypolerować posadzkę, a nawet wyczyścić stół. Już teraz zapoznaj się z ofertą sklepu COBBO – większość dostępnych modeli wyróżnia się kompaktowym rozmiarem, pozwalając na precyzyjne wysprzątanie nawet najmniejszych zakamarków i codzienne cieszenie się nieskazitelnie czystą podłogą.

Zapraszamy do zakupów!