Nie ma nic zdrowszego niż szklanka świeżo wyciśniętego soku owocowo-warzywnego, bogatego w witaminy, minerały oraz błonnik. By móc przygotowywać pełnowartościowe koktajle we własnym domu, warto zdecydować się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej. W dzisiejszym wpisie prezentujemy kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym z łatwością znajdziesz automat wyciskający dopasowany do swoich własnych potrzeb.

Dlaczego wyciskarka, a nie robot z sokowirówką?

Jeszcze do niedawna na rynku były dostępne przede wszystkim wielofunkcyjne roboty kuchenne z funkcją gotowania, tarcia ziemniaków, mielenia mięsa oraz wyciskania soków. Urządzenia te doskonale sprawdzają się w kuchni, jednak jeśli chodzi o przygotowywanie napojów, nadają się głównie do miękkich owoców takich jak cytryny, pomarańcze oraz grejpfruty. Co więcej, roboty wieloczynnościowe z opcją sokowirówki zwykle są maszynami wysokoobrotowymi, co powoduje, że uzyskany z ich pomocą sok szybko się utlenia i nie zawiera zbyt wielu składników odżywczych. Zupełnie inaczej jest w przypadku wyciskarek wolnoobrotowych. Dzięki temu, że pracują na zasadzie powolnego wyciskania i nie generują wysokiej temperatury, pozwalają otrzymać aż o 50% więcej soku o wyższym stężeniu enzymów, witamin i minerałów. To jeden z najważniejszych argumentów przemawiających na korzyść tego typu maszyn.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wyciskarkę do soków?

Na początku trzeba zaznaczyć, że nowoczesne wyciskarki wolnoobrotowe, w odróżnieniu od wielofunkcyjnych robotów kuchennych z sokowirówką, w większości są urządzeniami energooszczędnymi. Nie oznacza to jednak, że podczas zakupu maszyny, nie należy zwracać uwagi na parametry techniczne. Wręcz przeciwnie, mają one bardzo ważne znaczenie. Do tych najistotniejszych należą:

  • moc,
  • rodzaj silnika,
  • ilość obrotów na minutę.

Jeśli chodzi o moc, powinna być na tyle wysoka, aby automat poradził sobie nie tylko z miękkimi owocami, ale również z twardymi warzywami takimi jak np. burak, seler czy brokuły. Optymalnym wyborem będzie urządzenie o mocy silnika wyższej niż 200 W. Dobra wyciskarka wolnoobrotowa powinna też odznaczać się dobrej jakości silnikiem. Najlepsze modele są wyposażane w bezszczotkowe silniki indukcyjne, które są trwałe, niezawodne oraz energooszczędne. Nie bez znaczenia jest także ilość obrotów na minutę, która w tego typu maszynach zwykle wynosi od 40 do 120. Im mniej będzie mieć ten parametr, tym lepiej.

Dość istotną kwestią przy zakupie wyciskarki jest także jej rozmiar. Zwykle na ten aspekt nie zwraca się większej uwagi. Tymczasem kompaktowość sprawia, że użytkowanie maszyny nie sprawia żadnych problemów, a przygotowywanie soków jest czystą przyjemnością.

Jaki automat wyciskający wybrać?

Jeśli nie chcesz inwestować w robot kuchenny z sokowirówką i zależy Ci na przygotowywaniu koktajli odznaczających się wysoką zawartością składników odżywczych, wyciskarka wolnoobrotowa będzie idealnym rozwiązaniem. W naszym sklepie internetowym z inteligentnymi robotami do sprzątania, mycia podłóg oraz do gotowania znajdziesz między innymi automat wyciskający COBBO s5000, który pozwala na wyciskanie soków z owoców, warzyw, trawy pszenicznej, jęczmiennej, a także z liści ziół. To, co go wyróżnia, to nie tylko innowacyjna technologia powolnego wyciskania, ale także maksymalnie cicha praca oraz łatwość obsługi. Wszystkie zdejmowane części nadają się do mycia w zmywarce, dzięki czemu nie musisz obawiać się, że czyszczenie urządzenia zajmie Ci wiele czasu. W zestawie wraz z wyciskarką znajduje się zintegrowane naczynie na odpady oraz pojemnik na sok.

Podsumowanie

Jeśli wciąż nie wiesz, na jaką wyciskarkę wolnoobrotową się zdecydować, zachęcamy Cię do zapoznania się z ofertą sklepu internetowego Cobbo.pl. By ułatwić Ci wybór, przy każdym urządzeniu zamieściliśmy dokładne parametry. Niezdecydowanym z pomocą przyjdzie natomiast prezentacja domowa. W ramach tej usługi odwiedzi Cię nasz przedstawiciel i szczegółowo wytłumaczy, jak działa automat wyciskający do soków, na żywo pokazując Ci, jak wykorzystać jego potencjał.