Opieka nad naszymi kochanymi pociechami wymaga wiele trudu i wysiłku. Możesz jednak oszczędzić wiele czasu, powierzając odkurzanie i mopowanie automatycznemu robotowi sprzątającemu. Nowoczesne roboty automatyczne posiadają mnóstwo zalet, które warto rozpatrzyć.

W tym artykule, wymieniamy najważniejsze zalety robotów sprzątających, a także podpowiadamy na jakie modele zwrócić uwagę, skupiając się na potrzebach, występujących wśród rodzin z dziećmi.Rola robota w rodzinie

Wielu rodziców nie ma czasu na regularne sprzątnie, szczególnie gdy muszą pogodzić obowiązki domowe z pracą zawodową. W takich sytuacjach, robot sprzątający może okazać się prawdziwym wybawieniem. Robot sprzątający zajmuje się sprzątaniem podłóg w mieszkaniu, pozwalając skupić się na odpoczynku, innych czynnościach domowych lub na opiece nad dzieckiem. Nowoczesne roboty sprzątające posiadają wiele przydatnych funkcji, które pomagają w codziennych sytuacjach. Jeżeli nie chcemy, aby robot pracował podczas zabawy dziecka, możliwe jest zaprogramowanie robota na daną godzinę, podczas gdy my jesteśmy z dzieckiem na spacerze. Po powrocie, powierzchnie są doskonale posprzątane.

Należy wziąć pod uwagę, że dzieci głównie bawią się na podłodze, a małe pociechy często raczkują i wkładają wszystko do buzi. Dlatego ważne jest, aby podłoga w domu z dzieckiem była perfekcyjnie czysta. Nie są to jedyne ważne aspekty z punktu widzenia rodzica.

Coraz częściej mówi się o wszechobecnych alergiach, z którymi styczność mają zarówno dzieci jak i dorośli. Do najczęstszych „domowych” alergii, należy zaliczyć alergię na roztocza w kurzu, alergię na pyłki roślin i sierść. Wszystkie z nich osiadają na podłożu, na którym może bawić się dziecko. Regularne, dokładne sprzątanie daje bardzo pozytywne rezultaty, jednak nie jest to jedyna zaleta w robotach sprzątających.

Niektóre modele, posiadają specjalną lampę UV, która za pomocą ultrafioletowego światła, skutecznie neutralizuje do 99% bakterii, mikroorganizmów i drobnoustrojów znajdujących się w kurzu czy sierści. Przykładem modelu posiadającego system lampy UV jest robot naszej marki COBBO PRO 27 UV.Jeżeli w domu oprócz dzieci, znajdują się zwierzęta domowe, naturalne jest zjawisko gubienia sierści. Użytkownicy robotów sprzątających są bardziej skłonni do sprzątania częściej, ponieważ korzystanie z tych urządzeń jest zazwyczaj bardziej wygodne i mniej czasochłonne niż tradycyjne odkurzanie. Roboty sprzątające mogą poruszać się po domu, usuwać kurz i brud z podłóg, a następnie wracać do swojej stacji ładowania bez większego udziału użytkownika.

Roboty sprzątające występują w wersjach ze zwykłą stacją ładującą lub automatyczną stacją ładująco-opróżniającą. W pierwszym wariancie, użytkownik samodzielnie opróżnia zbiornik na kurz, a w drugim, robot automatycznie po każdym cyklu opróżnia zbiornik do worka w stacji. Takie rozwiązanie zastosowano - podobnie jak wcześniej - w modelu PRO 27 UV. Jest to szczególnie pożądane, w sytuacji gdy w domu znajdują się zwierzęta lub powierzchnia jednej kondygnacji ma ok. 100m2 powierzchni lub więcej.


Robot sprzątający – inwestycja w święty spokój

Nie mamy wątpliwości, że autonomiczne roboty sprzątające całkowicie wyprzedziły tradycyjne odkurzacze w kategorii jakości sprzątania, funkcjonalności czy wygody. Do najczęściej pojawiających się argumentów „za”, w przypadku zakupu robota sprzątającego należy zaliczyć:

 • Roboty sprzątające 2w1 potrafią jednocześnie odkurzać i mopować podczas jednego cyklu. Dzięki temu, robot sprząta 2x szybciej i mopuje od razu czystą, odkurzoną podłogę.

 • Urządzenie jest stworzone do samodzielnego, codziennego sprzątania, dlatego utrzymuje bardzo wysoki poziom czystości każdego dnia.

 • Nowoczesne roboty posiadają bardzo wysokie parametry siły ssącej i radzą sobie zdecydowanie lepiej niż tradycyjne odkurzacze.

 • Ze względu na budowę, robot sprzątający dociera do trudno dostępnych miejsc i sprząta cały dom, w regularnym algorytmie sposobu poruszania się.

 • Możesz personalizować pracę urządzenia do Twoich potrzeb lub korzystać z inteligentnego trybu Auto, który sam zaplanuje za Ciebie sprzątanie.

 • Robot jest maksymalnie bezobsługowy – wystarczy nacisnąć jeden przycisk lub zaplanować w jakie dni robot ma samodzielnie się uruchomić, na sprzątanie.

 • Robot zużywa minimalną ilość prądu, co czyni go niezwykle energooszczędnym urządzeniem – niebawem opublikujemy artykuł, który przedstawia jak minimalne są koszta zużycia energii i utrzymania robota.

Na potwierdzenie powyższych zalet tego typu urządzeń, w naszym wieloletnim doświadczeniu, spotykamy się bez przerwy z ogromnym zadowoleniem wśród klientów posiadających robota sprzątającego, ponieważ znacząco ułatwia codzienne życie.Jakiego robota wybrać?

Naszym zdaniem, robot sprzątający powinien być odpowiednio dopasowany do indywidualnych potrzeb przyszłego użytkownika. Zajmujemy się profesjonalnym doborem najlepszych modeli dla danego domu, aby wybrać najlepszy egzemplarz do każdych warunków. Właściwy wybór sprawi, że będziesz zadowolony z jego pracy przez wiele lat.

Jeśli stoisz przed wyborem robota, pamiętaj o najważniejszych cechach robotów, takich jak:

 • poziom siły ssania - od 2500 Pa wzwyż

 • możliwość jednoczesnego odkurzania i mopowania

 • pojemność akumulatora – od 5200 mAh wzwyż

 • wybór zaawansowanych systemów sprzątania na trudniejsze warunki

 • technologia nawigacji – najlepiej laserowa

 • zdolność do sprzątania czarnych powierzchni – nie wszystkie roboty sobie z tym radzą, a w większości domów takie powierzchnie występują

 • możliwość użycia detergentu do mopowania

Najlepszym wariantem będzie robot, który spełnia jak najwięcej powyższych kryteriów.

Jeżeli zastanawiasz się, jakie funkcje, parametry będą najlepiej pasowały do Twoich preferencji, zachęcamy do skorzystania z naszej infolinii, gdzie nasi doradcy pomogą wybrać Ci najlepszy model do Twojego domu lub porozmawiaj na czacie z konsultantem.

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00*.

Tel. 17 200 03 60 – koszt połączenia zgodny z cennikiem/taryfą Twojego operatora.

Czat czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00.

Aby porozmawiać na czacie z konsultantem, kliknij przycisk w prawym dolnym rogu ekranu, znajdując się na stronie www.cobbo.pl

Zobacz najnowsze roboty sprzątające z funkcją mopowania – KLIK!

*Koszt połączenia jest zgodny z taryfą operatora