Nie da się ukryć, że odkurzanie i mycie podłóg to niezbyt lubiane obowiązki domowe. Na szczęście na rynku dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych urządzeń ułatwiających dbanie o porządek. Absolutnym numerem jeden są roboty sprzątające, które z łatwością docierają do każdego zabrudzonego miejsca. W dzisiejszym wpisie skupimy się na zaletach i wadach tego typu sprzętów, a także podpowiemy, czym kierować się, chcąc wybrać dobrego robota do odkurzania i mycia podłóg.

Czym wyróżniają się inteligentne roboty sprzątające?

Tego rodzaju urządzenia od tradycyjnych odkurzaczy różnią się przede wszystkim rozmiarem oraz funkcjonalnością. Dzięki temu, że są stosunkowo niewielkie, bez trudu przedostają się do najmniejszych kątów. By automatyczny robot sprzątający sam wyjeżdżał i powracał do stacji dokującej, wystarczy go odpowiednio zaprogramować. Cały proces odkurzania czy mycia podłóg odbywa się bez Twojego udziału. Co więcej, te zaawansowane technologicznie maszyny samodzielnie rozpoznają setki obiektów, omijając przeszkody w postaci ścian czy schodów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że robot nie obije mebli, nie spadnie z wysokości czy nie zaklinuje się w ciasnym miejscu. Nawet jeśli zdarzy się, że sprzęt nie będzie w pełni naładowany i nie dokończy sprzątania, to po naładowaniu powróci do zapamiętanego miejsca i będzie kontynuował swoją pracę.

Jakie jeszcze zalety ma robot odkurzający?

Pozwalające utrzymać dom w nienagannym porządku inteligentne roboty sprzątające działają bezprzewodowo, doskonale radząc sobie z większością zabrudzeń i charakteryzując się stosunkowo niewielkim poborem energii. W porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu, co jest ważne zwłaszcza w przypadku zapracowanych i zabieganych osób.

Pozostałe zalety robotów odkurzających to:

  • bezobsługowość oraz wyjątkowo łatwe sterowanie,
  • cicha, bezszelestna praca,
  • wysoka efektywność sprzątania przy niedużym poborze energii,
  • samodzielne pobieranie aktualizacji (po podłączeniu do Wi-Fi),
  • wbudowane kamery zapamiętujące mapę pomieszczeń,
  • bogactwo zaawansowanych funkcji (np. sprzątanie punktowe, inteligentne dozowanie wody czy regulacja prędkości czyszczenia).

Czy roboty sprzątające mają jakieś wady?

Do największych wad automatycznych robotów odkurzających zalicza się ich cenę. Jeszcze do niedawna tego rodzaju urządzenia rzeczywiście były dość drogie i nie każdy mógł sobie pozwolić na ich zakup. Obecnie dobry robot sprzątający można nabyć za atrakcyjną stawkę. Doskonałym przykładem może być tutaj robot odkurzająco-mopujący COBBO Laser Navigation LF11. Model ten został wyposażony w nawigację laserową, która pozwala na skierowanie go do dowolnego miejsca w mieszkaniu.

Czym się kierować, wybierając robota sprzątającego?

Zanim przystąpisz do zakupu konkretnego urządzenia, postaraj się dokładnie określić swoje potrzeby. Weź pod uwagę przede wszystkim częstotliwość sprzątania, rodzaj odkurzanej powierzchni, a także typy zabrudzeń, z jakimi będzie musiał zmierzyć się robot. Jeśli zależy Ci na nabyciu dobrej jakości sprzętu, wyposażonego w liczne funkcjonalności, Twój wybór może paść np. na robota odkurzającego COBBO Camera Navigation CF11. Ta zaawansowana technologicznie maszyna kompleksowo czyści nawet najtrudniej dostępne przestrzenie, które są nieosiągalne dla tradycyjnych odkurzaczy. Przy jej pomocy możesz sprzątać panele, podłogi drewniane, gładkie wykładziny, a także dywany, bez obawy o wiecznie poplątane kable czy hałas.

Podsumowanie

Nowoczesny robot odkurzający i myjący podłogi to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czystość w swoich czterech kątach. Takie urządzenie w dużej mierze ułatwia życie, wykonując część obowiązków za nas i pozwalając zaoszczędzić czas. Jeśli wciąż rozważasz jego zakup, z pomocą przyjdą Ci nasze prezentacje domowe robotów sprzątających. Korzystając z tej usługi, zobaczysz, jak dokładnie działa taki sprzęt, poznasz jego funkcje i na żywo przekonasz się, jak szybkie i proste może być codzienne sprzątanie.