Jedną z bardziej uciążliwych prac domowych jest mycie szyb. Wypolerowanie szklanych tafli na błysk to nie lada wyzwanie. Czasem potrzeba wielu godzin i dużego wysiłku, by okna zachwycały swoim nienagannym wyglądem. W wykonywaniu tej czynności może Cię wyręczyć automatyczny robot myjący. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy, jakie możliwości oferują te nowoczesne urządzenia i podpowiemy, na jakie modele ze sklepu internetowego Cobbo.pl warto zwrócić szczególną uwagę.

W jaki sposób działa robot do mycia okien?

Tego typu urządzenie stanowi doskonałą alternatywę dla ręcznego czyszczenia szyb, o czym coraz częściej przekonują się właściciele domów. Inteligentny robot myjący okna tak naprawdę pozwala na utrzymanie w czystości wszelkiego rodzaju powierzchni szklanych takich, jak:

  • lustra,
  • płytki ceramiczne,
  • gładkie ściany (np. w kabinie prysznicowej),
  • blaty stołów.

To, co jest najbardziej charakterystycznym wyróżnikiem tego rodzaju maszyn, to wbudowany silnik próżniowy. Dzięki temu z łatwością utrzymują się na jednolitych powierzchniach, płynnie poruszając się zarówno w pionie, jak i w poziomie. Nowoczesne modele mają też układ podtrzymywania zasilania UPS, dzięki czemu możesz mieć pewność, że urządzenie nie spadnie z okna w przypadku nieprzewidzianego braku energii elektrycznej. Ruch robota jest wyznaczany przez zainstalowane oprogramowanie oraz czujniki. Sama jego obsługa jest także bardzo prosta i nie powinna sprawić żadnych trudności nawet początkującemu użytkownikowi. Wystarczy umieścić sprzęt na szklanej powierzchni i wcisnąć przycisk start.

Czym się kierować przy wyborze dobrego robota do mycia okien?

Na rynku można dziś znaleźć wiele różnego rodzaju robotów sprzątających, wśród których znajdują się urządzenia przeznaczone do mycia okien. Różnią się one od siebie nie tylko ceną, ale także mocą silnika, głośnością i dodatkowym wyposażeniem. Jeśli chcesz mieć pewność, że do Twoich rąk trafi sprawnie działający sprzęt, podczas jego zakupu zwróć uwagę przede wszystkim na takie parametry techniczne jak:

  • moc – im wyższa, tym urządzenie będzie czyścić skuteczniej, co jest szczególnie ważne w przypadku silnych zabrudzeń,
  • dostępne tryby pracy – najlepiej wybrać robota, który będzie miał trzy lub cztery programy (manualny, automatyczny, obsługiwania ręcznego z pilota zdalnego sterowania itp.),
  • prędkość czyszczenia – im szybsze tempo pracy, tym prędzej umyjesz szyby w całym domu,
  • czas pracy akumulatora – od tej opcji zależy, jak wiele powierzchni wypoleruje robot w trakcie jednego naładowania,
  • dodatkowe funkcje (np. tryb czyszczenia stołu, wykrywanie krawędzi okna, algorytm sterowania przeciwdziałający upadkowi, automatyczne zakończenie pracy).

Roboty Cobbo – gwarancja czystych okien bez wysiłku!

Jeśli poszukujesz dobrej jakości urządzeń, które wyręczą Cię w domowych obowiązkach, zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez sklep Cobbo.pl. By z łatwością pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń zalegających na szklanych powierzchniach, możesz zdecydować się np. na nowoczesny robot do mycia okien COBBO e3. Model ten został wyposażony w cztery rodzaje automatycznych trybów pracy, układ podtrzymywania zasilania, a także w specjalną linkę zabezpieczającą o wysokiej wytrzymałości, dzięki której z całą pewnością nie spadnie z szyby. Jeśli interesuje Cię zakup rozwiązań do kompleksowego sprzątania, ciekawą propozycją może być zestaw COBBO Laser Navigation LF11 + COBBO e3, w którego skład wchodzi nie tylko robot myjący okna, ale i sprzątający podłogę. Dzięki takim sprzętom zaoszczędzisz mnóstwo czasu, a wykonywanie nielubianych czynności szybko odejdzie w niepamięć.

Podsumowanie

Dzięki silnikom próżniowym oraz wielu zaawansowanym funkcjom inteligentne roboty do mycia okien mają dzisiaj coraz więcej zwolenników. Na zakup urządzenia warto zdecydować się w wielu sytuacjach. Taki pomocnik przyda Ci się, zwłaszcza jeśli brakuje Ci czasu na regularne polerowanie szyb, masz w domu dużo okien lub są one dość wysoko umiejscowione, a przez to trudne do wyczyszczenia.