Silniki ssące w robotach sprzątających COBBO

Kupując robota sprzątającego, głównym parametrem technicznym decydującym o efektywności odkurzania jest siła ssąca, wyrażana w paskalach [Pa]. Jest to najważniejszy parametr decydujący o skuteczności sprzątania w robotach sprzątających. Technologia nieustannie rozwija się w kierunku coraz większych parametrów, co obserwujemy na rynku robotów sprzątających. Należy jednak zwrócić uwagę, że na całkowity efekt sprzątania przekłada się również odpowiednia budowa szczotek, rodzaje czujników, algorytm czyszczenia czy system poruszania się robota. Niemniej jednak, większość osób rozważających zakup robota, słusznie zwraca uwagę na siłę ssania.

Przyjrzyjmy się robotom sprzątającym naszej marki. Seria PRO, czyli modele PRO 27, PRO 27+ oraz PRO 27 UV osiągają maksymalną siłę ssącą równą 2700 Pa (zobacz film).

Najnowszy model robota sprzątającego LF80 posiada moc ssania na poziomie aż 12000 Pa. Jak możliwe było uzyskanie aż ponad 4-krotnego wzrostu tego parametru?

Odpowiedź znajduje się w nowej konstrukcji robota, a przede wszystkim silnika ssącego. Postanowiliśmy pokazać jak istotna jest różnica pomiędzy komponentami w modelu PRO 27 oraz LF80. Tak przedstawia się budowa obu silników.

 Wizualnie silniki już na pierwszy rzut oka diametralnie się różnią. Silnik robota LF80 jest o wiele większy w porównaniu z modelem PRO 27. Jest również proporcjonalnie cięższy. Udoskonalono ułożenie łopatek wirnika w silniku ssącym, co pozwoliło uzyskać jeszcze lepszy wynik w stosunku do silników poprzednich generacji. Postanowiliśmy wykonać mierzalny test rzeczywistej siły ssącej w robocie przy użyciu manometru.

Kliknij w obrazek, aby obejrzeć film!Rezultatem tak dużej siły ssania jest oszczędność w pracy robota. Modele PRO 27 zawierają dodatkowe, zaawansowane systemy sprzątania. Robot LF80 nie wymaga użycia dodatkowych przejazdów, aby uzyskać znakomity efekt sprzątania. Oznacza to, że robot LF80 dwukrotnie szybciej zrealizuje swoje zadanie, uzyskując taki efekt odkurzania, jak przy podwójnym cyklu w modelach serii PRO 27.

Przy większej sile ssącej robot zużywa więcej energii z baterii, dlatego model LF80 otrzymał większą pojemność akumulator niż jakikolwiek robot. Jest to aż 6400 mAh.

Z uwagi na tak doskonałe osiągi, robot odkurzająco-mopujący LF80 jest modelem przełomowym, który oferuje prawdopodobnie największe parametry wśród innych, topowych robotów dostępnych na rynku. To właśnie czyni go świetnym kandydatem na sprzęt, który w codziennym sprzątaniu, nawet w najtrudniejszych zadaniach.