Silniki ssące w robotach sprzątających COBBO

Kupując robota sprzątającego, głównym parametrem technicznym decydującym o efektywności odkurzania jest siła ssąca, wyrażana w paskalach [Pa]. Co do zasady, im większa jest siła ssania w robocie, tym lepsze rezultaty odkurzania nieczystości z podłoża. Technologia nieustannie rozwija się w kierunku coraz większych parametrów, co obserwujemy na rynku robotów sprzątających.

Weźmy na tapetę roboty sprzątające naszej marki. Seria PRO, tj. modele PRO 27, PRO 27+ oraz PRO 27 UV osiągają zgodnie ze specyfikacją maksymalną siłę ssącą równą 2700 Pa (zobacz film!). Najnowszy model robota sprzątającego LF80 posiada jednak moc ssania na poziomie równym aż 12000 Pa. Jak to możliwe?

Odpowiedzi należy szukać w konstrukcji robota i jego serca, czyli silnika ssącego. Postanowiliśmy pokazać jak istotna jest różnica pomiędzy komponentami w modelu PRO 27 oraz LF80. Tak przedstawia się budowa obu silników.


Wizualnie silniki już na pierwszy rzut oka diametralnie się różnią. Silnik robota LF80 wizualnie jest o wiele większy w porównaniu ze swoim „rywalem”. Zyskał on również na wadze, która jest proporcjonalna w stosunku do osiągów w robocie. W silniku LF80 zastosowaliśmy także innowacyjne ustawienie łopatek w wirniku silnika ssącego.

Kupując robota sprzątającego, zwracaj uwagę zarówno na wysoki poziom siły ssącej, jak i na dostępne w danym modelu systemy pracy robota (np. tryby sprzątania znane z modelu PRO 27 UV), technologie nawigacyjne oraz inne parametry. Pomoże Ci to w wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu do Twojego domu.